דירות האגם
לפרטים והזמנות התקשרו : 053-8397822

אתרי דת והיסטוריה


הפארק הארכיאולוגי
בפארק הארכיאולוגי מצויים שרידים ארכיאולוגים של בית כנסת מהמאה השישית לסה"נ.באתר נמצא שיחזור של פסיפס בו בולטים המוטיבים היהודיים .במרכז הפארק מבנה צלבני ממלוקי שהיה חלק מבניינה של העיר הצלבנית.

מתחם דונה גרציה
המתחם כולל מספר מבנים היסטוריים. בתחתית הרחוב נמצא מבנה מלון טבריה הראשון שנבנה ב- 86’. בהמשך נמצאת גלריית ישכיל. בית ה"סראייה" מבנה שקשת גדולה מתנוססת בחזיתו. בניין הקשתות בחזית, היה בעבר אורוות סוסים.

קבר הרמב"ם
ר’ משה בן מימון - גדול חכמי ישראל בכל דורותיו. במתחם הרמב"ם משני צידי קברו 14 עמודים, 7 בכל צד שמייצגים את יצירתו "משנה תורה". הקבר נמצא בחצר גדורה מעליו קונסטרוציה ממתכת בצבע אדום שמסמלת את האש והאנרגיה שזרמה בעורקיו.

מרכז מורשת הרמב"ם
ממשה עד משה לא קם כמשה. להשוואה למשה רבנו, הנביא החשוב ביותר בכל כתבי הקודש, זכה אך ורק אדם אחד והוא אינו אלא רבי משה בן מיימון הידוע בכינויו "הרמב"ם". הרמב"ם, היה ידוע כמומחה במדעים, רפואה, פילוסופיה וחכמת התורה.

קבר רבי עקיבא
אחד מעשרות הרוגי מלכות ורמח"ל-ר’ חיים משה לוצאטו. מעשי ניסים התקשרו לשמו במשך הדורות, סגולה להתפלל על קברו בבקשת מזור לחולים נפשיים ופיזים. ר’ עקיבא נודע באהבתו לבריות והאמירה "ואהבת לרעך כמוך" מיוחסת למעשיםשהטיף להם.

החומות העתיקות של העיר טבריה
חומות אלו נבנו במאה ה-18 ע"י השליט הבדואי של הגליל דאז, השייח דאהר אל עומר. חומה זו נהרסה ברעידת אדמה שפקדה את האזור ב1837 ושוחזרה בחלקה. על פי המסורת שרידי בית הכנסת "כיפות השל’ה" מצויים מתחת למתחם הכנסייה.

קבר האמהות
זו לצד זו קבורות ע"פ המסורת יוכבד אם אהרון, מרים אחות משה ואשתו ציפורה. כמו כן אשת אהרון, אלישבע, בלהה, זילפה. הקבר קרוב למלון המלך שלמה ברחוב השומר. קבר האמהות הוא לבנות ישראל המבקשות להרות.

חצר היהודים
ממוקם בשביל בין מסגד אל בחרי למלון שרתון.חצר היהודים משמשת כעדות חיה לחיי הקהילה היהודית בעבר וגם כיום. במקום אנדרטה לזכר בני טבריה שנפלו במערכות ישראל.כמו כן שוחזר בחלקו שער הכניסה הצפוני למבצר הצלבני אחרי שהתגלה ב-2003 בחפירות הצלה.

גן לאומי חמת
שוכן ביציאה הדרומית של העיר טבריה.באתר נמצאו שרידיה של העיר העתיקה "חמת" המכילים רצפת פסיפס מקסימה של גלגל המזלות, אשר נחשפה בבית הכנסת מהמאה הרביעית.במקום נובעים 17 מעיינות מרפא, וחמאם מפואר על שם שלמה המלך ועוד

קרני חיטין
הר געש כבוי, למרגלותיו התרחש בשנת 1187 הקרב הידוע בו הפסיד הצבא הצלבני לצבאו של צלח א דין. תבוסה זו מסמלת את סוף השלטון הצלבני בארץ ישראל.

קבר רבי מאיר
היה מגדולי התנאים בדור הרביעי, ממנהיגי התקופה שאחרי מרד בר כוכבא. ממוקם בכניסה הדרומית של העיר טבריה. במקום בית הכנסת ספרדי ובית הכנסת אשכנזי מסוף המאה ה-19 וכן ישיבות ללימוד תורה.

כנסיית פטרוס הקדוש
כנסייה קתולית שנבנתה במאה ה-11, תקופת כיבוש טבריה ע"י הצלבנים. הכנסייה מוקדשת לפטרוס הקדוש, הוא שמעון בר יונה מדייגי הכנרת שנמנה על תלמידיו הישנים של ישו כיורשו. ניתן לבקר במקום.


אטרקציות נוספות בסביבה


הטרפז ספורט ימי
כנרת טבריה

לאתר

פארק ברקו
טבריה

לאתר

ברווזים בכפר
כפר ברוך

לאתר

בינות תמרים - אקולוגיקאר
מנחמיה

לאתר

קמפינג החווה הצ'רקסית
כפר כמא

לאתר

החווה הצ'רקסית
כפר כמא

לאתר

תיירות עין גב
קיבוץ עין גב

לאתר

החוויה האתיופית
בית שאן

לאתר

גן גורו
ניר דוד

לאתר

חוף גופרה
מזרח הכנרת

לאתר

חוות קיש
מושב כפר קיש

לאתר

ג'יפ הבר
קיבוץ חמדיה

לאתר

טרקטורוני כלנית
מושב כלנית

לאתר

קטופותי
שדות בית לחם הגלילית

לאתר

לונה גל
חוף גולן דוגית

לאתר

מוזיאון המרציפן
כפר תבור

לאתר

מרכבות הירדן
קיבוץ דגניה ב

לאתר

פארק המעיינות
ניר דוד

לאתר

רוב רוי
כנרת קבוצה

לאתר

שקד תבור
כפר תבור

לאתר

T מיול
מושב אילניה

לאתר

תמרים פלוס
קיבוץ כנרת

לאתר

חוות טוסקנה
יבנאל

לאתר

וויק אפ סקי סקול
כנרת - עין גב

לאתר